Blog

Star معلم‌های آمریکایی با هوش مصنوعی مایکروسافت، آموزش را وارد سطح جدیدی می‌کنند Star

8:25 ب.ظ - آوریل 29, 2024 - دیدگاه ها(0)

آکادمی خان با حمایت مالی مایکروسافت هوش مصنوعی ویژه در اختیار استادان و معلمان قرار می‌دهد.

دستیار هوش مصنوعی Khanmigo برای معلمان (که به آن‌ها در آماده‌سازی درس برای کلاس‌ها کمک می‌کند)، با حمایت مالی مایکروسافت برای همه‌ی معلمان در ایالات متحده رایگان شد. این سرویس می‌تواند به ایجاد مباحث درسی، تجزیه و تحلیل عملکرد دانش‌آموزان، برنامه‌ریزی تکالیف و فرصت‌هایی برای معلمان جهت تقویت یادگیری خودشان ارائه دهد.

سلمان خان، بنیان‌گذار و مدیرعامل آکادمی خان، پیش از نهایی‌شدن توافق با مایکروسافت در مصاحبه‌ای با برنامه‌ی Squawk Box شبکه‌ی CNBC گفت: «برخلاف بسیاری از موارد در حوزه‌ی فناوری و آموزش که در گذشته صرفاً ابزار مفیدی محسوب می‌شدند، خانومیگو برای معلمان یک ابزار ضروری است.»

آکادمی خان با حدود ۱۷۰ میلیون کاربر ثبت‌نامی با بیش از ۵۰ زبان مختلف، بیشتر به دلیل تولید ویدیوهای آموزشی‌ شناخته می‌شود؛ اما پلتفرم تمرین‌های تعاملی، موردی بود که مدیران ارشد OpenAI روی آن تمرکز و انتخابش کردند.

مایکروسافت و آکادمی خان قصد دارند از طریق یک مدل کوچک متن‌باز جدید برگرفته از Phi-3، آموزش ریاضی مبتنی‌بر هوش مصنوعی را برای دانش‌آموزان فراهم کنند. مدل‌های هوش مصنوعی کوچک، نسخه‌های هدفمندتری از مدل‌های زبانی بزرگ مانند GPT محسوب می‌شوند که روی دیتاست‌های کوچک‌تر متمرکز هستند.

طبق گفته‌ی مایکروسافت، معلم ریاضی هوش مصنوعی می‌تواند راهنمایی‌های خاص براساس سطح تحصیلی و جلسات تدریس خصوصی سفارشی را برای دانش‌آموزان و معلمان ارائه دهد و در آینده به دانش‌آموزان در مورد تکالیف دست‌نویس بازخورد خواهد داد. تمرکز اولیه روی دوره‌ی راهنمایی است اما مقاطع تحصیلی بیشتری اضافه خواهند شد.

0 دیدگاه

هیچ دیدگاهی وجود ندارد.

دیدگاه خود را بنویسید